jak polecieć, planowanie wakacji, kupowanie biletów, szukanie biletów

Gdzie i jak szukać tych lotów?

Nie wiem na ile 'nowocześni' jesteście ale niestety najlepszym wyjściem będzie Facebook.
Nawet jeśli nie korzystacie namiętnie z Facebooka to polecam założyć konto tylko w celu śledzenia ofert (to nawet jeszcze lepiej bo będzie mniej zbędnego spamu od znajomych). Będę omijał tutaj zagraniczne portale i profile, jak tylko coś się złego dzieje (anulowanie, zmiany lotów, strajki) to lepiej jak możecie rozwiązać problem po Polsku nie? Poza tym na zagranicznych portalach i profilach dużo gorzej o promocje lotów z Polski. Jakie profile śledzić:

flip01

  • Flipo.pl – moim zdaniem jeden z najlepszych profili na tanie loty. Jest to moja subiektywna ocena gdyż mam same dobre wspomnienia z nimi, jak były problemy z linią lotniczą to również byli w stanie pomóc. Często znajdują dużo szerszy zakres kalendarzy dla danej promocji (od kiedy do kiedy jest tani bilet). Dzięki czemu nie musimy potem szukać biletu sami jeśli chcemy przesunąć wycieczkę o kilka dni w przód/tył. https://www.facebook.com/Flipopl/

fly4free1

tanieloty1

momondo1

  • Momondo.pl – bardziej niż sam profil na fejsie (choć na nim też czasami pokazują jakieś oferty) https://www.facebook.com/momondo-1572124199744302/ polecam zapisać sobie adres ich wyszukiwarki https://www.momondo.pl, dla mnie jedna z najlepszych jakie są na rynku (należą do Booking.com więc muszą coś znaczyć), bardzo często udaje mi się znaleźć loty alternatywne, z lepszych dla mnie miejsc, o lepszych czasach podróży, tydzień wcześniej/później. Jak z tego korzystać, czy musicie co tydzień wchodzić na wyszukiwarkę i wyszukiwać lotów do Japonii? Nie, wystarczy że zobaczycie gdzieś indziej, że jest jakaś aktualna promocja, wchodzicie potem na wyszukiwarkę i szukacie w okolicy tych dat lotów i patrzycie czy nie znajdzie wam czegoś lepszego. A może chcecie wylecieć tydzień później ale na trzech poprzednich kalendarzach nie pokazuje już wolnych dat? Przesuwacie datę w momondo o tydzień i szukacie, może być tak, że bilet będzie tylko 50zł drożej. Ja za każdym lotem do Japonii korzystałem z Momondo.

skyscanner1
Oczywiście prócz tych co tu wymieniłem jest cała masa innych. Jeśli macie jakieś większe zaufanie do swojej ulubionej szukajki to oczywiście nie zabraniam. Ja tutaj tylko dzielę się tym z czego ja korzystałem i co dawało mi najlepsze wyniki. Uprzedzając pytania, tak – korzystałem z ‘prawie wszystkiego’ jak to się mówi. Jeszcze raz powtarzam, to tylko moje sugestie i ja polecam to, jak ktoś zna coś lepszego i może jakoś pochwalić się znaleziskami własnymi do Japonii to chętnie coś tu wspomnę.

Czy potrzebne jest mi tyle źródeł tanich biletów?

Tak, potrzebne. Dlaczego? Facebook nie ma tak, że wyświetla nam wszystkie niusy jakich nie widzieliśmy. Często potrafi nam je sortować w dziwny sposób, ukrywać albo pokazywać po czasie. Dlatego jeśli śledzimy więcej niż jeden profil to zwiększamy naszą szansę na zauważenie oferty promocyjnej. Widzimy promocję na profilu A, wchodzimy więc wtedy na profil B oraz C i porównujemy, może ktoś z konkurencji trafił lepszą datę albo jeszcze tańszy bilet?

Nie znam się na Fejsie co mam robić?

Wystarczy, że wejdziesz na każdy profil podany powyżej i POLUBISZ stronę/firmę. Od tego momentu jak będą jakieś niusy z tej strony to wyświetli się to na twojej tablicy aktualności/ścianie/feedzie (tam gdzie jesteś jak wchodzisz na fejsa na start). Strony jak tylko wyłapują fajne okazje biletowe to natychmiast tworzą niusy z linkami do kupna biletów. Prosta zabawa, powodzenia!

Author image

About Pap

You've successfully subscribed to GoNippon
Great! Next, complete checkout for full access to GoNippon
Welcome back! You've successfully signed in.
Unable to sign you in. Please try again.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Error! Stripe checkout failed.
Success! Your billing info is updated.
Error! Billing info update failed.